Naar de inhoud
Zaakkompas

Open data over lokale zaken in Vlaanderen

Nieuws · Nieuwe vestigingen · augustus 2026

Nieuwe vestigingen in het arrondissement Halle-Vilvoorde in augustus 2026

510 nieuwe vestigingen, +23% tegenover augustus 2025. Dit jaar tot nu: 5.647 (+11% tegenover 2025).

Nieuwe vestigingen in augustus 2026

510in het arrondissement Halle-Vilvoorde

jul 2026
781
aug 2025
415
jan–aug 2026
5.647
Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum.

Wat de cijfers zeggen

In augustus 2026 kwamen er in het arrondissement Halle-Vilvoorde 510 nieuwe vestigingen bij in de KBO, +23% tegenover augustus 2025 (415). In juli 2026 waren het er 781.

Van januari tot en met augustus 2026 gaat het om 5.647 nieuwe vestigingen, tegenover 5.098 in dezelfde periode van 2025 (+11%). Over het jaar tot nu zijn dat 83,4 nieuwe vestigingen per 10.000 inwoners; in heel Vlaanderen 78,3.

Per gemeente

Van veel naar weinig over het jaar tot nu. Gemeente = zetel van de onderneming; een gemeente met 0 heeft deze maand geen nieuwe vestigingen.

Gemeenteaug 2026aug 2025Verschiljan–aug 2026jan–aug 2025Per 10.000 inw.1
Zaventem4135+17%442379117,8
Dilbeek3624+50%41934592,9
Grimbergen4118+128%37729593,1
Asse3030gelijk370319102,7
Vilvoorde2230−27%35333772,9
Halle2422+9%31124672,1
Sint-Pieters-Leeuw2315+53%28726977,5
Wemmel2211+100%212178116,0
Overijse2619+37%20920679,0
Beersel1918+6%20821977,6
Machelen1912+58%178144104,0
Sint-Genesius-Rode816−50%17717795,0
Pajottegem1814+29%17318667,8
Meise1212gelijk17115683,0
Zemst1113−15%15711967,2
Wezembeek-Oppem1214−14%155130103,8
Merchtem1913+46%13812674,7
Ternat116+83%13015077,6
Londerzeel1116−31%12314662,8
Opwijk109+11%1189577,9
Kraainem86+33%11111679,4
Kampenhout84+100%1079684,9
Liedekerke96+50%997870,1
Affligem97+29%919265,5
Roosdaal67−14%856669,9
Hoeilaart83+167%817470,3
Kapelle-op-den-Bos79−22%756976,2
Steenokkerzeel1310+30%707455,0
Drogenbos93+200%6849112,1
Lennik77gelijk687472,3
Pepingen70–352877,0
Linkebeek31+200%343972,8
Bever15−80%152165,8

De laatste twaalf maanden

Elke maand naast dezelfde maand een jaar eerder.

MaandAantalJaar eerderVerschil
augustus 2026510415+23%
juli 2026781744+5%
juni 2026519447+16%
mei 2026535494+8%
april 2026967875+11%
maart 2026516464+11%
februari 2026663590+12%
januari 20261.1561.069+8%
december 2025583480+21%
november 2025572493+16%
oktober 20251.1591.079+7%
september 2025598517+16%

1 Nieuwe vestigingen van januari tot en met aug 2026 per 10.000 inwoners op 1 januari 2026.

Bron: KBO Open Data (FOD Economie), vestigingseenheden met een adres in Vlaanderen, naar begindatum. Dit zijn nieuwe vestigingen van elke soort, ook van bestaande ondernemingen; het is niet het aantal btw-plichtige starters. Laattijdige inschrijvingen doen een recente maand later nog stijgen. Stand van de KBO: september 2026.